<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkiego Postu - Rok B – 18.03.2018

 

1. Od dzisiejszej 5 niedzieli Wielkiego Postu aż do Wielkiego Piątku zasłaniamy krzyże, co wskazuje nam, że okres Wielkiego Postu nabiera charakteru pasyjnego. Skłania nas to do rozpamiętywania Męki Pana Jezusa. Starajmy się ten obecny czas przeżywać w większym skupieniu.

 

2. W naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które powinny być dla nas wszystkich czasem refleksji nad osobistą wiarą i życiem. Dołóżmy starań, by w tych dniach nie zabrakło nam czasu na udział w rekolekcyjnych spotkaniach.

Oto ich program:

 

wtorek – o godz. 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. z nauką rekolekcyjną i nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

 

środa – o godz. 18:30 Msza św. z nauką ogólną, a po niej rekolekcyjne spotkanie dla narzeczonych, małżonków oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych;

 

czwartek – o  godz. 18:30 – Msza św. z nauką ogólną, a po niej rekolekcyjne spotkanie dla osób należących do parafialnych grup modlitewnych;

 

piątek -  o godz. 18:30 – Msza św. z nauką ogólną, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzi zespół parafialny. Po jego zakończeniu spotkanie dla młodzieży;

 

sobota – o godz. 18:30 – Msza św., podczas której po raz kolejny rozpoczniemy modlitewną akcję na rzecz ratowania życia poczętego a zagrożonego aborcją, czyli tzw. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym.

W sobotni wieczór, jak i w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. zakończymy nasze rekolekcje błogosławieństwem Ojca Rekolekcjonisty. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Podczas liturgii Mszy św. święcić będziemy tradycyjne palemki. Prosimy wiernych o przyniesienie ze sobą przygotowanych palemek. 

W czasie trwania naszych rekolekcji jest okazja do spowiedzi św. zawsze pół godziny przed i w czasie każdej Mszy św. Prosimy nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia.

 

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 

4. W najbliższą sobotę 24 marca o godz. 14:00 okazja do spowiedzi św. i o godz. 15:00 Msza św. w kościele Herz Jesu w Dillenburg.

 

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć

Syed Alexander Raheen, nieochrzczony i Rodnicka Jagoda Anna, wyzn. kat., oboje zam. we Ffm;

Szczuka Piotr Tomasz i Bąk Marzena, oboje zam. we Ffm;

Oleksyk Mateusz i Osiewała Agata, oboje zam. we Ffm;

Lauth Michael i Mucha Paulina, oboje zam. we Ffm;

Domek Piotr i Swierczek Aleksandra, oboje zam. we Ffm.

6. Kolejny cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w środę 04 kwietnia o godz. 19:30 w sali katechetycznej przy wejściu do kościoła. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przygotowaniem do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

 

7. Przy wyjściu z kościoła polecamy szczególne dzieciom miesięcznik „Promyczek Dobra”.

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkiego Postu - Rok B – 11.03.2018

 

1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj uroczystość udzielania sakramentu bierzmowania. W czasie Mszy św. sprawowanej o godz. 10:30 Ks. Biskup Jacek Kiciński CMF, misjonarz Klaretyn i sufragan diecezji wrocławskiej, udzieli 61-osobowej grupie kandydatów ten sakrament dojrzałości w wierze.

 

2. Dzisiejsza 4 niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą radości „Laetare”. Powodem tej radości, którą wyrażamy także w różowym kolorze szat liturgicznych, jest zbawienie w Chrystusie. Czyńmy wszystko, aby z niego w pełni skorzystać.

 

3. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy wiernym za złożone ofiary do puszek w ramach akcji „Jałmużna Postna”. Suma ofiar wyniosła 3.473,-€ i podzielona zostanie na pomoc dla Domów Dziecka: w Siennicy prowadzonego przez Siostry Kapucynki i na Słowacji.

 

4. W tym tygodniu we wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach papieskich o godz 18:30. Piątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą parafianie.

 

5. W najbliższą sobotę 17 marca organizowany jest dla dzieci „Dzień z Biblią”. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12:00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i prosimy, by przyniosły ze sobą kredki, nożyczki i klej oraz 10,-€ z przeznaczeniem na materiały do prac ręcznych, posiłek obiadowy i podwieczorek.

 

6. Również w sobotę 17 marca dodatkowa spowiedź w kościele St. Michael we Frankfurcie/M Sossenheim w godz. 16:30 – 17:30.

 

7. W naszym duchowym przygotowaniu do świąt Wielkanocy nie zapomnijmy o dobrej i szczerej spowiedzi św. przedświątecznej oraz o udziale w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Rozpoczną się one za tydzień, a poprowadzi je O. Rafał Orłowski CMF, misjonarz Klaretyn, nasz nowy duszpasterz. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicach ogłoszeń.

 

8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zawiliński Szymon Tomasz i Rakoczy Monika Magdalena, oboje zam. we Ffm;

Syed Alexander Raheen, nieochrzczony i Rodnicka Jagoda Anna, wyzn. kat., oboje zam. we Ffm;

Szczuka Piotr Tomasz i Bąk Marzena, oboje zam. we Ffm;

Oleksyk Mateusz i Osiewała Agata, oboje zam. we Ffm;

Lauth Michael i Mucha Paulina, oboje zam. we Ffm;

Domek Piotr i Swierczek Aleksandra, oboje zam. we Ffm.

 

<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkiego Postu - Rok B – 04.03.2018

 

1. Liturgia słowa dzisiejszej 3 niedzieli Wielkiego Postu przypomina nam Dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Przyjęty sakrament chrztu św. włącza nas w misterium paschalne Chrystusa i zobowiązuje do zachowania przykazań Bożych.

 

2. W czasie Wielkiego Postu ważny jest każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej. Takim gestem niech będą ofiary składane dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła w ramach corocznej akcji charytatywnej „Jałmużna Postna”. Złożone ofiary przeznaczymy na wsparcie Domu Dziecka na Słowacji i Domu Dziecka w Siennicy, prowadzonego przez Siostry Kapucynki.

 

3. W najbliższy wtorek 06 marca o godz. 17:30 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. W tym czasie dzieci będą miały wspólną katechezę w kościele. Prosimy o punktualność, bo tylko to może zapewnić sprawne przeprowadzenie tego spotkania.

 

4. W najbliższy piątek 09 marca na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

5. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy J. E. Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego z Wrocławia, który jest naszym współbratem Misjonarzem Klaretynem. Dostojny gość w czasie Mszy św. o godz. 10:30 udzieli grupie kandydatów sakrament bierzmowania. W związku z tą uroczystością gorąco apelujemy do wiernych, by w przyszłą niedzielę nie planować udziału w tej Mszy św. Zachowajmy ją dla kandydatów i ich najbliższych, by godnie przeżyli swoją uroczystość.

 

6. Okazja do spowiedzi św. dla kandydatów, ich rodzin i świadków bierzmowania w tym tygodniu w środę i piątek od godz. 17:30, w sobotę od godz. 11:00.

 

7. W sobotę 17 marca organizowany jest dla dzieci „Dzień z Biblią”. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12:00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i prosimy, by przyniosły ze sobą kredki, klej i nożyczki oraz 10,- € z przeznaczeniem na materiały do prac ręcznych oraz posiłek obiadowy i podwieczorek.

 

8. Przy wyjściu z kościoła polecamy wiernym marcowy numer miesięcznika „Nasze Słowo”. Zawiera on wkładkę z modlitwami do wykorzystania podczas śniadania wielkanocnego w naszych rodzinach.

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.