OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Swiętego

  Rok B – 20.05.2018

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Swiętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Swiętego udzielony Apostołom, a także początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Dziękujmy także Panu Bogu za dary Ducha Swiętego udzielone nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania.

 

2. Swięta Zesłania Ducha Swiętego, zwane w naszej tradycji Zielonymi Swiątkami, obchodzone są przez dwa dni. Jutro, w II dniu świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to dzień wolny od pracy, dlatego zapraszamy wiernych do udziału we Mszach św., które sprawujemy jak w każdą niedzielę i święto.

 

3. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy:

czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest do dzień modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu;

sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

 

4. Sakramentalny związek małżeński zawrzeć:

Cudek Karol i Gizińska Małgorzata, oboje zam. w Eschborn;

Matylek Jacek i Miśkowska Agnieszka, oboje zam we Frankfurcie/M.;

Drozd Grzegorz Sławomir i Rzepień Elżbieta Stanisława, oboje zam. we Frankfurcie/M.

 

5. Z powodu udziału księży w konferencji zakonnej Misjonarzy Klaretynów w tym tygodniu biuro parafialne jest nieczynne.

 

6. Zwracamy ponownie uwagę na zmianę godziny odprawienia Mszy św. w przyszłą niedzielę 27 maja w kościele St. Markus w dzielnicy Nied. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 10:30, a nie, jak zwykle, o 12:30. Ta jednorazowa zmiana dokonana została na prośbą parafii włoskiej, która w tę właśnie niedzielę przeżywa uroczystość I Komunii św. Prosimy wiernych o wyrozumiałość.

 

7. W przedsionku kościoła polecamy dzisiaj dzieciom kolejny numer miesięcznika „Promyczek Dobra”.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

7 Niedziela Wielkanocna - Rok B – 13.05.2018

 

1. Przeżywamy dzisiaj siódmą i zarazem ostatnią niedzielę wielkanocną. Po czwartkowej uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego oczekujemy modlitewnie na uroczystość Zesłania Ducha Swiętego, czyli na tzw. Zielone Swiątki, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę i poniedziałek. Modlitwy nowenny do Ducha Swiętego odmawiamy w czasie nabożeństw majowych. Nowennę do Ducha Swiętego zakończymy modlitewnym czuwaniem, które rozpocznie się w sobotni wieczór po Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę. Po czuwaniu, które potrwa do godz. 22:30 zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej.

 

2. W naszej parafii dziś dzień I Komunii św. Po wczorajszej I spowiedzi św. 40-ro dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy św. Ponadto 20-ro dzieci przystępuje do tych sakramentów świętych w Polsce.

 

3. W dzisiejszą niedzielę przypada również 13 dzień miesiąca. Do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach papieskich zapraszamy już o godz. 17:30. Natomiast dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i gośćmi oraz naszych wiernych zapraszamy o godz. 18:00 do udziału w nabożeństwie majowym.

 

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła i męczennika;

środa – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

5. W najbliższą sobotę 19 maja w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Swiętego o godz. 18:00 we frankfurckiej katedrze odprawiona zostanie międzynarodowa Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Georga Bätzing, ordynariusza diecezji Limburg. Serdecznie zapraszamy naszych wiernych.

 

6. Dzieci, które w ubiegłym roku przystępowały do I spowiedzi i Komunii św. swoją uroczystość rocznicową przeżywać będą w przyszłą niedzielą 20 maja o godz. 10:30.

Okazja do spowiedzi św. dla dzieci rocznicowych w najbliższy piątek 18 maja od godz. 17:00.

 

7. Majowy numer miesięcznika „Rycerz Niepokalanej” jest do nabycia w zakrystii. 

Ewangelia na dziś !

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Polnische Katholische Gemeinde