<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

3 Niedziela Adwentu - Rok B – 17.12.2017

 

1. Dzisiejszą trzecią niedzielą Adwentu wkroczyliśmy w tę część tego okresu, która bezpośrednio przygotowuje nas na przyjście Pana Jezusa w czasie świąt. Tegoroczny układ kalendarza sprawia, że jest to ostatni tydzień przed świętami. Nie zapomnijmy o religijnym przygotowaniu się do Bożego Narodzenia, pojednajmy się z Bogiem poprzez spowiedź św.  

 

2. W tym tygodniu jest jeszcze okazja do spowiedzi św. w naszym kościele parafialnym w środę i piątek od godz. 17:30. Natomiast w sobotę i niedzielę pół godziny przed i w czasie każdej Mszy św.

 

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy czwartą niedzielę Adwentu i zarazem Wigilię świąt Bożego Narodzenia. Msze św. sprawować będziemy jak w każdą niedzielę i święto, a w nocy z 24 na 25 grudnia odprawimy, jak co roku, dwie Pasterki, czyli o godz. 22:00 i 24:00.

 

4. Serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej św. Antoniego Marii Klareta, które odbędzie się w najbliższy wtorek 19 grudnia o godz. 19:30. Rozpocznie się ono adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy naszego domu zakonnego Misjonarzy Klaretynów. Dalsze informacje można uzyskać u O. Antoniego.

 

5. W najbliższy piątek 22 grudnia do udziału w ostatnich Roratach zapraszamy wiernych, a przede wszystkim dzieci o godz. 18:30. Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami i podpisanymi imieniem i nazwiskiem. Serduszka biorą udział w losowaniu figurki Matki Bożej oczekującej narodzenia Dzieciątka Jezus.

 

6. Przy wyjściu z kościoła polecamy wiernym kolejny numer czasopisma „Miłujcie się”, dzieciom natomiast czasopismo „Promyczek Dobra”. Jest jeszcze do nabycia miesięcznik „Nasze Słowo” z wkładką ułatwiającą religijne przeżycie wieczerzy wigilijnej. Tam też można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny.

 

7. Z radością informujemy, że w ubiegłym tygodniu w katedrze naszego miasta został poświęcony i zainstalowany obraz Jezusa Miłosiernego. Znalazł on tam miejsce dzięki staraniom dziekana miasta ks. Johannes zu Eltz. Możemy w tym widzieć owoc peregrynacji obrazu Miłosiernego Jezusa w naszej wspólnocie i w katedrze w maju 2016 roku i mamy nadzieję, że kult Miłosierdzia Bożego rozpowszechni się na ziemi niemieckiej.

 

<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

2 Niedziela Adwentu - Rok B – 10.12.2017

 

1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła dziś druga świeca. Zapalane kolejne świece odmierzają czas naszego oczekiwania, który ma być wypełniony prostowaniem ścieżek naszego życia i przygotowaniem drogi dla Pana. Zadbajmy o to, by nasze przygotowanie na spotkanie z Nim dokonało się przez duchową przemianę, a zwłaszcza przez szczerą spowiedź św.

 

2. Rozpoczął się okres spowiedzi św. przedświątecznej. Prosimy nie odkładać spowiedzi św. na ostatnie godziny przed świętami. Okazja do spowiedzi św. w kościele parafialnym pół godziny przed i w czasie każdej Mszy św.

 

3. W dzisiejsze popołudnie o godz. 15:00 odbędzie się w kościele St. Markus we Ffm Nied koncert pieśni adwentowych w wykonaniu chórów parafii obcojęzycznych. Wystąpi też nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy:

środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to 13 dzień miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca św. w intencjach papieskich;

czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i dK.

 

5. W kolejne piątki okresu Adwentu zapraszamy do udziału we Mszy św. zwanej Roratami o godz. 18:30. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami i z serduszkami, na których wypisać trzeba uczynione dobre uczynki i podpisać imieniem i nazwiskiem. Serduszka biorą udział w losowaniu figurki Matki Bożej, oczekującej narodzenia Dzieciątka Jezus.

 

6. W przedsionku kościoła rozprowadzane są świece i opłatki na stół wigilijny, za które składamy dobrowolne ofiary, którymi włączamy się w akcję „wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Z prasy katolickiej polecamy miesięcznik „Nasze Słowo”, a w nim kartka świąteczna z opisem sposobu przeżycia wieczerzy wigilijnej. W zakrystii jest do nabycia miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”.

 

7. Okres Adwentu jest to czas, kiedy ołtarze i obrazy nie są ozdabiane kwiatami. Jest to jednak okazja, by zwrócić się do wiernych, zwłaszcza Pań, o gotowość pomocy w zakupie i przygotowywaniu kwiatów na poszczególne niedziele. Jesteśmy wdzięczni obecnym Paniom, poświęcającym czas i siły dla tej sprawy. W związku z tym, że są one tylko dwie, staje się to dla nich za dużym obciążeniem. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie się chętnych w zakrystii.

 

<< Neues Textfeld >>

<< Neues Textfeld >>

Najbliższe

trzy terminy
spotkań dla bierzmowanych:

KLIKNIJ!

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.