<< Neues Textfeld >>

<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

25 Niedziela Zwykła - Rok A – 24.09.2017

 

1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę września. W ciągu tego miesiąca przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci oraz nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z bliźnimi to, co posiadamy, choćby w najmnieszym wymiarze.

 

2. W tym tygodniu przeżywamy:

poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;

środa – św. Wincentego a`Paulo, kapłana;

czwartek – św. Wacława, męczennika;

piątek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

sobota – św. Hieronima, kapłana i dK.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej.

 

3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Mondry Sebastian zam. Frankfurt/M i Treder Patrycja, zam. w Górkach Sl.

 

4. Po zapisach dzieci na zajęcia katechetyczne powstały następujące grupy:

dzieci klasa II – poniedziałek godz. 16:15;

dzieci klasa I – poniedziałek godz. 17:00;

dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św.:

          grupa 1 – wtorek godz. 16:15;

          grupa 2 – wtorek godz. 17:00;

          grupa 3 – wtorek godz. 18:00;

dzieci pokomunijne – czwartek godz. 17:00.

Plan zajęć szkolnych i katechetycznych wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i podany na parafialnej stronie internetowej.

 

5. W najbliższą sobotę 30 września udajemy się na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Maria Buchen. W autokarze jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy. Wyjazd pielgrzymów – godz. 7:00 rano z przystanku autobusowego przy sklepie LIDL.

 

6. Również w tę sobotę w kościele Herz Jesu w Dillenburg o godz. 14:00 okazja do spowiedzi św. i o godz. 15:00 Msza św. w języku polskim.

 

7. W następną niedzielę 01 października po II Mszy św. sprawowanej o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów i rodziców kandydatów na ministrantów. Przy okazji zapraszamy chłopców do włączenia się w grono liturgicznej służby ołtarza. Zgłoszenia przyjmuje w zakrystii O. Antoni.

 

8. Kolejna Msza św. z kazaniem dla dzieci odprawiona zostanie już w przyszłą niedzielę o godz. 10:30. Jest to spowodowane zbliżającymi się feriami jesiennymi.

 

9. Przy wyjściu z kościoła polecamy kalendarze na rok 2018 wydane przez Rektorat PMK w Niemczech. Cena wynosi 5,-€. Ofiary te są przeznaczone na wykończenie nowowybudowanej kaplicy Miłosierdzia Bożego w ośrodku polonijnym „Concordia”.

 

<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

24 Niedziela Zwykła - Rok A – 17.09.2017

 

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży;

środa – św. Andrzeja Kim Taegon i jego towarzyszy, męczenników koreańskich;

czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

sobota – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

 

2. W najbliższy czwartek 21 września w polskiej parafii w Offenbach rozpoczynają się rekolekcje biblijne na temat „Biblio, Ojczyzno moja”, które poprowadzi ks. Joachim Stencel SDS, Salwatorianin. Szczegółowy program rekolekcji można znaleźć na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła. Jedna z katechez biblijnych przedstawiona zostanie w naszej parafii w sobotę 23 września o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy.

 

3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Mondry Sebastian, zam. Frankfurt/M i Treder Patrycja, zam. w Górkach Sląskich.

 

4. W przedsionku kościoła polecamy, szczególnie dzieciom, miesięcznik „Promyczek Dobra”. Tam też do nabycia są kalendarze na rok 2018 wydane przez Rektorak PMK w Niemczech. Tematem ich są sanktuaria maryjne w Polsce. Dołączony jest również wykaz wszystkich miejsc, w których sprawowana jest Msza św. w języku polskim na terenie Niemiec. Cena jednego egzemplarza wynosi 5,-€. Wszystkie ofiary uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na wykończenie nowowybudowanej kaplicy Miłosierdzia Bożego w Ośrodku „Concordia”.

 

5. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do sanktuarium w Maria Buchen, która zaplanowana jest na sobotę 30 września. Do przejścia jest trasa około 18 km. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii wraz z opłatą 20,-€ za przejazd autobusem.

 

<< Neues Textfeld >>

Najbliższe

trzy terminy
spotkań dla bierzmowanych:

KLIKNIJ!

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.